Дизайн інтер’єру ампір

 • Home
 • /
 • service
 • /
 • Дизайн інтер’єру ампір

Помпезний дизайн добре підійде для великих будинків та просторих елітних квартир. Він формувався у наполеонівській Франції на початку XIX сторіччя, став символом імператорської могутності та непохитності великої держави. За основу узяли класицизм, до нього додали надбання інших культур, в результаті отримали розкіш та офіціоз. Використовувалась архітектурна спадщина Древнього Єгипту, Греції та Риму, військова символіка. Сучасний дизайн інтер’єру ампір має відмінності від того, який був майже двісті років тому. В ньому вдало поєднується пихатість, гордість простота та логічність. Але, незмінними залишаються неодмінні атрибути – розкішне оздоблення, якісні матеріали та дорогі речі.

Притаманні риси

Не дивлячись те, що не кожна будова вдало виглядатиме у цьому стилі, він дотепер залишається доволі популярним. Якщо будинок чи квартира мають просторі високі кімнати, великі вікна, то добавить їм величності ампір в інтер’єрі. Його основні відмінності такі:

 • монументальність, парадність та класична строгість;
 • вишуканість та багатство, трохи спрощені гармонією, рівновагою та симетрією;
 • принцип центричної композиції;
 • вигадливі візерунки та ліпнина, важке масивне драпірування;
 • військові символи – схрещені шпаги, герби, обладунки, зброя;
 • насичена кольорова гама будівельних та оздоблювальних виробів;
 • строгі масивні меблі;
 • різноманітні дзеркала, у тому числі вище зросту людини, з якими і без того простора кімната стає більш просторою, світлою та величною;
 • полотна маслом у позолочених рамах та аксесуари під старовину – грецькі амфори, важкі статуетки, настільні годинники у розкішному обрамленні, гобелени, мармурові скульптури.

Головний колір – золотий, втілює розкішну обстановку. Білі поверхні створюють відчуття витонченості та легкості. Текстиль червоних та винних тонів розставить потрібні акценти, підкреслить силу та високопоставленість. Гармонічно виглядатимуть тони холодної енергетики – сині та бірюзові. Вдалі сполучення теракотового й бежевого, яскраво-жовтого й ніжно-бузкового, темно-зеленого й білого відтінків.

Треба обирати дизайн інтер’єру ампір, якщо він відповідає внутрішньому стану та призваний підкреслити статус.

Оздоблення для стін, стелі та підлоги

Для досягнення мети знадобляться якісні натуральні матеріали – червона деревина, інші цінні породи, бронза, срібло, мармур. В класичному варіанті стиль ампір в інтер’єрі вимагає використання дорогої тканини, такої як натуральний шовк, парча. Зараз їх добре імітують вінілові та шовкові шпалери. Стіни виконують однотонними, допускається дрібний малюнок, смужки, орнамент, віддають перевагу строгим чітким лініям. Додають шарму архітектурні прикрашення:

 • карнизи;
 • пілястри;
 • колони;
 • арки;
 • барельєфи;
 • медальйони;
 • фрески.

Щоб оформити сучасне приміщення в наполеонівському дусі, можна пофарбувати стіни матовою білою або світло-бежевою фарбою, візуально розділити їх на симетричні частини за допомогою накладних колон, молдингів і ліпних декоративних елементів, деякі вузькі простінки закрити дзеркальними панелями.

Основні риси стелі виражаються в наступному: пряма або куполоподібна форма, пофарбовані в білий колір чи відтінок слонової кістки без глянцю, прикрашені розписом в античному стилі, золотою ліпниною, медальйонами. Ліпний орнамент розташовують навколо кришталевої люстри, в кутках та на бокових частинах. Можна надати перевагу позолоченим гіпсовим візерункам та карнизам.

Дизайн інтер’єру ампір багаторазово підкреслюється красою і неповторністю візерунків на підлогах. Передбачає паркетну підлогу, викладену художнім способом з темної та світлої деревини, чи покриття з мармуру, виконане давньогрецькою мозаїкою. Малюнок обов’язково симетричний, часто починається не з кута, а з центра. Якщо обирають однотонне покриття, то його роблять дзеркальним. Вітальню і спальню прикрашають дорогим килимом ручної роботи. Як правило, він має орнаментальний малюнок в синій, червоній або білій з золотим гамі.

Вимоги до освітлення

Розкішне внутрішнє вбрання заграє яскравими барвами, якщо в помешканні буде багато світла. Його забезпечать великі вікна, які ще й виконують функцію прикрашення кімнати завдяки яскравим шторам у декілька шарів, ламбрекенам, шовковим гардинам та багатій драпіровці – використовується бахрома, шнурівки та китиці. Обирають вироби білого, золотого, блакитного, синього, бежевого, червоного, пурпурного кольору. Ампір в інтер’єрі – це багато золоченого оздоблення. Штори не є виключенням, золоте шиття, візерунки, військова символіка придадуть помешканню величі.

Головною прикрасою служать чудові люстри з кришталевими підвісами. Допускаються позолочені вироби і плафони у формі свічок. Другорядне штучне освітлення роблять злегка приглушеним, на стінах вішають канделябри, на меблях встановлюють лампи, а на підлозі торшери на масивних ніжках. Освітлювальні прилади мають багатий декор та плавні вигини.

Якими повинні бути меблі та аксесуари

Стиль ампір в інтер’єрі потребує дорогих меблів, часто використовують позолоту та різьбу, гарні матеріали оббивки. Колір дерева – червоний або темних тонів. Ніжки столів та стільців можуть бути виконані в античному стилі у вигляді лап або фігурок тварин чи міфічних істот. Шафи та комоди декорують римськими колонами, пілястрами та карнизами, використовується багато різьблених деталей. Цьому стилю ми зобов’язані існуванням вузьких сервантів та вітрин, круглих столиків для сервіровки та елегантних кушеток з зігнутими спинками.

У кімнаті повинні бути бронзові, срібні, позолочені або патинові вироби. Прикрасами стін стануть металеві, бронзові чи позолочені пластини-накладки військової тематики та лаврові вінки, предмети військового вжитку – щити, мечі, факели, списи, шоломи. Доречно виглядають на стінах старовинні настінні килими, шкури екзотичних тварин, картини в дорогих рамах, гобелени з античним зображенням.

На столах та у шафах розставляють єгипетські та античні вази, статуетки, шкатулки, фігурки з мармуру, порцеляновий посуд, старовинні годинники. Скульптури можуть розташовуватись на підлозі чи меблях.Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2014 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші