Дизайн інтер’єру бібліотеки

  • Home
  • /
  • service
  • /
  • Дизайн інтер’єру бібліотеки

Чуючи фразу «домашня бібліотека», ми одразу малюємо в уяві розкішний особняк багатих аристократів з височенними різьбленими поличками із червоного дерева, де зручно розмістилися тисячі книг. Проте красиву і зручну бібліотеку можна організувати і в себе вдома. Дизайн бібліотеки легко створюється за допомогою вбудованих полиць або недорогих книжкових шафок у будь-якій кімнаті будинку. І навіть якщо це невеличкий куточок із кріслом і журнальним столиком, де ви полюбляєте читати, сміливо називайте це місце бібліотекою.

Звичайно, в наш час більшість людей читають книги в електронному форматі. Але вони ніколи не зрівняються із запахом нового паперу, приємним шелестом, тактильними відчуттями під час перевертання сторінок, що створює особливу атмосферу в процесі читання. Домашня бібліотека дозволяє розмістити колекцію книг і служить місцем для відпочинку. Акуратно розміщені на полицях книжкові видання прикрашають приміщення і дозволяють у будь-який момент зануритися в захоплюючі сюжети, які були створені талановитими письменниками, при цьому відволікаючись від міської суєти.

Як організувати бібліотеку в домі

Щоб правильно продумати дизайн інтер’єру бібліотеки, необхідно організувати місце для розміщення книжкової колекції так, щоб паперові видання довго залишалися в цілості й стали окрасою приміщення. Важливо забезпечити для цього сприятливі умови і ставитися до самих книг дбайливо. Їх для зручності можна розташувати в алфавітному порядку чи за жанрами. Деякі сортують книги за кольором обкладинок, в результаті книжкові полиці виглядають естетично й акуратно.

Домашню бібліотеку розмістити можна практично в будь-якому приміщенні. Головне – щоб там не було підвищеної вологості. Кращим місцем для домашньої бібліотеки буде кабінет або вітальня. Але необов’язково розміщувати літературні видання в одній кімнаті, іноді книги розташовуються частково в різних приміщеннях, спальні, коридорі, їдальні і так далі. Особливо це актуально в малогабаритних квартирах. Коли є дефіцит простору, безліч книг можуть розташовуватися на кутових полицях, стелажах, нішах, по боках і зверху дверного або віконного прорізу, біля або над каміном. Для цього можна спорудити конструкції з гіпсокартону або придбати відповідні функціональні меблі.

Важливо продумати дизайн бібліотеки так, щоб на книги не потрапляли прямі сонячні промені. Іноді використовується простір під сходами, збоку дверей та вікон, на виставкових стендах, над узголів’ям ліжка.  Не завжди кількість квадратних метрів дозволяє виділити окреме приміщення для бібліотеки, тому книжкові полиці можуть розподілятися у різних кімнатах.

Які меблі будуть оптимальними для домашньої бібліотеки

При підборі меблів потрібно орієнтуватися не тільки на кількість книг, але і на розмір приміщення. Для організації читального простору купуються книжкові шафи закритого типу, стелажі, полиці, м’які меблі, письмові столи в класичному варіанті. Ультрафіолет і пил згубно впливають на папір, тому видання бажано зберігати у шафах зі скляними напівпрозорими дверцятами. Звичайно, можна використовувати і відкриті стелажі, ніші або полички, проте доведеться частіше наводити на них порядок, нейтралізуючи скупчення пилу, що дуже незручно і забирає багато часу.

Комфортними в інтер’єрі бібліотеки стануть модульні меблі, що дають можливість самостійно підібрати потрібну комплектацію. Гарним рішення для заощадження простору стануть також будовані конструкції . Сучасні виробники пропонують велике розмаїття різних меблів, завдяки чому можна створити оригінальний і стильний дизайн бібліотеки у себе вдома.

Для того, щоб сам процес читання був теж комфортним, купуються м’які зручні крісла, дивани. Не менш важливу роль відіграє для затишку в бібліотеці правильне освітлення. Розстановку необхідно організувати так, щоб уникнути потрапляння прямих сонячних променів на книжкові видання, це вбереже від пожовтіння сторінок, що призводить до їх ламкості. У робочій зоні створюється локальне освітлення достатньої інтенсивності. Для цього використовуються торшери, лампи, бра. Біля крісла можна повісити настінний світильник або поставити торшер на високій ніжці. Для письмового столу придбати настільну лампу. Також розташовані на полицях книги можна підсвічувати точковими світильниками або діодними стрічками. Це створить стильну обстановку, але тут головне не перестаратися, адже на паперових виданнях вплив занадто інтенсивного світла може позначитися згубно.

Стиль інтер’єру бібліотеки: класика чи сучасні віяння

Стиль для домашньої бібліотеки – це питання виключно вподобань її власника. Якщо ви віддаєте перевагу класиці, обставте приміщення дерев’яними меблями з елементами художнього різьблення або вибирайте лаконічні моделі з правильними, чіткими формами в традиційному форматі. Також можна додати м’яке крісло зі стьобаною текстильною оббивкою, але краще зі шкіри або якісного шкірозамінника. Завершальними штрихами дизайну бібліотеки у класичному стилі стануть картини в різьблених рамках, барельєфи, старовинний годинник з маятником, красиві вази і витончені статуетки.

Якщо ж вам ближче до душі сучасний дизайн інтер’єру бібліотеки, то використайте полиці, стелажі, шафи нетрадиційних форм і забарвлень. Це може бути хвильова конструкція з гіпсокартону або стелаж з ромбовидними секціями. Можна створити оригінальний і компактний кабінет-бібліотеку, що складається з крісла, з’єднаного з книжковими полицями і скляним столиком.

У сучасному варіанті місце для книг гармонує з будь-яким стилістичним напрямком, чи то модерн, хай-тек, лофт, скандинавський, англійський чи морський стиль. При цьому не обов’язково бігати по новомодні меблі, можна відреставрувати старі і доповнити їх декором, що відповідає певній стилістиці.

І наостанок хочеться зауважити, який би стиль та дизайн для своєї домашньої бібліотеки ви не обрали б, важливо дотримуватися деяких правил користування книгами та їх розміщення:

  • не допускати зберігання в приміщеннях з підвищеною вологістю;
  • уникати впливу прямих сонячних променів;
  • регулярно прибирати пил з полиць, пилососом або вологою ганчіркою;
  • не ставити книги надто щільно одну до іншої;
  • мити руки перед читанням.

Оптимальний температурний режим для зберігання книг +18 градусів при вологості 60%. Занадто низька температура може привести до утворення цвілі або грибка, а надмірно висока – до деформації книг. Для забезпечення достатньої вентиляції книги повинні знаходитися на відстані не менше 3 см від верхнього краю полиці.

У вік високих технологій домашня бібліотека в сучасному інтер’єрі ніби з’єднує часові епохи і надає приміщенню благородних, аристократичний нот. При цьому підкреслює високий культурний статус і бездоганний смак господарів.Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2014 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші