Дизайн інтер’єру функціоналізм

 • Home
 • /
 • service
 • /
 • Дизайн інтер’єру функціоналізм

Хочете, щоб кожна річ в помешканні була під рукою? Не любите зайвих акцентів та декору? Прагнете до максимальної зручності і того, щоб речі виконували свої функції, а не захаращували оселю? Тоді дизайн інтер’єру в стилі функціоналізм ідеально втілить ваші очікування у життя.

Цей напрямок в дизайні виник у двадцятому столітті. Головною ідеєю функціоналізму стала перевага функцій над формою. Якщо раніше в інтер’єрі акцент робили на формах, тепер всі вони підпорядковувались функціям. Дизайн став тріумфом простоти та практичності.

Хто створив? Засновником функціоналізму називають французького дизайнера Ле Корбуз’є. Він вважав, що кожна людина має власні потреби, тому інтер’єр виконує різні функції, в залежності від побажань господаря. Іноді родоначальником напрямку називають Вальтера Гропіуса, який так само стверджував, предмети, що не несуть ніякої функції , потрібно прибрати.

Дизайн інтер’єру функціоналізм: концепція

 • Комфорт забезпечується створенням інтер’єру, що відповідає образу життя господарів.
 • Легкість. Будь-яка перевантаженість засуджується та усувається.
 • Декоративне супроводження майже відсутнє.
 • Меблі трансформуються.
 • Форми та лінії прості, чіткі, зрозумілі.
 • Кольорова гама світла, білий колір робить помешкання більш просторим.

Матеріали для оформлення інтер’єру обирають перевірені часом та надійні: дерево, цегла, бетон, скло. Іноді використовують сучасні матеріали. Стиль функціоналізм в інтер’єрі передбачає фарбування стін або використання світлих шпалер чи фарби. На підлогу вкладають ламінат, паркет, плитку або лінолеум. Найкращий варіант для стелі – натяжне покриття з вбудованим багаторівневим освітленням.

Обираючи кольори для оформлення помешкання, віддають перевагу:

 • білому;
 • пісочному;
 • світло-сірому;
 • димчасто-блакитному;
 • бежевому;
 • коричневому.

Більш яскраві кольори використовують лише у якості відмежовування функціональних зон.

Функціоналізм в інтер’єрі: меблі та освітлення

Меблі в інтер’єрі не лише практичні, але й ергономічні. Вони забезпечують повний комфорт господарю, навіщо якщо заради цього доводиться жертвувати красою форми. Обов’язкова багатофункціональність. Перевага напряму в дизайні полягає в умінні облаштувати помешкання для виконання різних функцій. Вдень кімната – діловий кабінет, ввечері – затишна спальня. Трансформація відбувається швидко та легко. Кілька рухів – диван перетворюється на ліжко, стіл прибирається у шафу, журнальний столик на колесах виконує функцію столика.

Для облаштування маленьких сучасних смарт-квартир функціоналізм в інтер’єрі підходить ідеально. Часто використовуються кімнатні перегородки, якими можуть слугувати книжні стелажі чи жалюзійні перегородки на колесах.

Освітлення має бути максимально природним. Для функціоналізму в інтер’єрі ідеально підходять великі панорамні вікна. Дизайнер Алвар Аалто стверджував, що в даному дизайні важлива натуральність та відкритість до пейзажів за вікном. Простір за вікном має бути ніби продовженням інтер’єру. Штори на вікнах використовують максимально просторими, чудово підходять жалюзі.  Можна обійтись не прикритими вікнами заради максимального світла.

Якщо з вікнами не пощастило, а пейзаж складається зі стовбурів дерев, компенсують ситуацію штучним освітленням. Воно має бути максимально функціональним – лампа біля ліжка, освітлення над робочою зоною в кухні, торшер над кріслом в кабінеті. Кожне джерело світла вирішує певну проблему та спрощує життя.

Чи передбачає функціоналізм декор?

Мінімальна кількість декору може бути присутня, але часто навіть ці акценти виконують певні функції.

 • Затишний однотонний килим. Може бути кольоровою прикрасою кімнати, разом з тим допоможе зігріти ноги та пом’якшити ходу.
 • Ваза прикрасить помешкання, але й допоможе помістити квіти.
 • Годинник – чудовий акцент на стіні, але й помічник для орієнтування у часі.
 • Дзеркало – прикрашає, але й візуально збільшує приміщення.

Дизайн інтер’єру функціоналізм не передбачає нічого зайвого, тому кожна деталь у декорі доповнює загальну концепцію, вписується у кольорову гаму. Тепер ви розумієте, як небезпечно дарувати предмети інтер’єру своєму другу, якщо у нього вдома інтер’єр у стилі функціоналізм? Дизайнери годинами продумують кожну деталь, тому навіть звичайна ваза порушить гармонію витриманого дизайну.

У наш час дизайн інтер’єру функціоналізм не втрачає популярності. Він слугує продовженням стилю життя сучасної людини, яка постійно поспішає, хоче якісно відпочивати вдома, не відволікатись на непотрібні акценти, бути впевненою у своєму комфорті. Кімнати, що перетікають одна у одну, меблі, що трансформуються, простір, який надихає, зручність, яка заспокоює. Це і є функціоналізм в інтер’єрі.Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2014 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші