Дизайн інтер’єру готика

 • Home
 • /
 • service
 • /
 • Дизайн інтер’єру готика

Cьогодні часто зустрічається готичний стиль в інтер’єрі елітних ресторанів і дорогих готелів, дозволяючи їх відвідувачам з головою зануритися у чарівну епоху відважних лицарів і чарівних дам.

Трішки історії

Місцем зародження готики вважають Париж, де під керівництвом абата Сюжера в 12 столітті було розпочато будівництво церкви абатства Сен-Дені. Процес зведення готичних храмів тривав дуже довго. Наприклад, Собор Паризької Богоматері будувався і перебудовувався більше чотирьох століть, а Римський собор, що в висоту сягає 80 метрів, зводили майже 300 років.

У 18-19 столітті романтичний дизайн середньовічних будівель знову став популярним, завдяки чому готика в інтер’єрі та архітектурі продовжила розвиватися паралельно з вікторіанським стилем. Готична архітектура не просто цікава з точки зору художнього задуму. Технічні задумки будівельників дозволили звільнити стіни від зайвого навантаження, ввести в звичай високі вікна і невимовної краси вітражі. Не можна не сказати і про розкішне внутрішнє убранство та приголомшливе освітлення, яке створюється цими кольоровими вітражами. Схоже, зодчі домоглися свого: перебуваючи в подібній обстановці, неважко відмовитися від усього суєтного і задуматися про вічне.

Готичний стиль в інтер’єрі: на що звернути увагу

Характер готичного стилю – експресивність, трохи показна розкіш, легкість, прагнення до високого. Не можна створювати такий інтер’єр лише в одній кімнаті будинку. Це настільки величний стиль, що він там просто не поміститься. Більше того, неможливо створити дизайн інтер’єру «готика» у невеликій квартирці з низькими стелями і маленькими віконцями. Це неодмінно повинен бути будинок або двоповерхові апартаменти, щоб можна було «побудувати» всередині справжній замок.

Готичний стиль в інтер’єрі передбачає дотримання певних правил:

 • Стіни мають бути неоднакові, тобто, кожна зона декорується по-своєму. Це стосується не різних кімнат, а однієї. Простіше кажучи, одне приміщення, припустимо, вітальня, розбивається на кілька ділянок: камінна, гостьова, обідня, зона відпочинку і т.д. Камінну зону і місця навколо вікон обробляють зазвичай цегляною або кам’яною кладкою з ефектом старовини. Для інших зон вибирають шпалери з орнаментом відповідного кольору: для обідньої зони – яскраві кольори, для зони відпочинку – спокійні. Матеріали для обробки – камінь, цегла, дерево. Метал в таких інтер’єрах використовують рідко, лише для виготовлення готичних атрибутів – різьблених ручок меблів, канделябрів тощо. Прямо на стінах, вікнах або над дверима за допомогою кам’яної або цегляної кладки створюються напівкруглі, загострені догори отвори. Іноді стіни разом з вікнами прикикрашають текстилем – важкими завісами потрібного відтінку.
 • :12pt”>Основний ефект замку створюється завдяки стелі. Як писалося вище, готичний інтер’єр можливий лише у приміщеннях з високими стелями. Основні способи обробки стелі – створення ефекту кам’яної кладки, використання ліпнини, іноді створюються додаткові декоративні склепіння. Дуже часто в готичних інтер’єрах стелі розписувалися різними орнаментами, ажурними принтами, готичними малюнками.
 • Підлога також має бути старовинною. Із сучасних матеріалів для створення подібного ефекту підійде паркетна дошка або керамічна плитка бажано темного кольору. Сучасний готичний стиль в інтер’єрі дозволяє також декорувати підлогу килимами або килимовими доріжками.
 • Готика – це ідеальна гармонія всього оточення, і меблі в інтер’єрі не виняток. Будь-який предмет повинен настільки пасувати тому чи іншому місцю в приміщенні, що має здаватися, ніби він разом зі стіною або підлогою зроблений із одного матеріалу. Кожна поличка, навісна шафка огранюється ліпниною на стінах або малюнками. Будь-які дерев’яні меблі обов’язково повинні мати різьблені елементи, причому той же малюнок, що і на стінах чи стелі. Що стосується самих меблів, то і тут присутній свій особливий стиль – високі різьблені ніжки, високі спинки у ліжок або стільців, величні лави, крісла, схожі на трон. Якщо це письмовий стіл, то він обов’язково буде дубовий, важкий, зроблений «на віки», з висувним ящиком, а також з таємною скринькою, прихованою від сторонніх очей. Адже готика вміє зберігати секрети. Всі меблі – масивні, натуральні, що характеризує сталість, відданість, але в той же час – з незмінними потайними дверцятами, шафами, скриньками. Навіть скрині, які до цих пір використовуються в якості меблів в сучасних готичних інтер’єрах, нагадують про те, що тут можна не тільки сидіти, але й що-небудь заховати.
 • Атрибутика і елементи декору викликають інтерес навіть у тих, хто не є любителем готичного стилю. Основні елементи, по яких вгадується готика в інтер’єрі – це троянда на вітражі і камін з металевими гратами. Але можна доповнити приміщення і іншими деталями – станковим живописом, церковними скульптурами, хрестами, книжковими полицями. Не варто забувати і про предмети побуту – люстри, світильники, ручки дверей, підлокітники, дерев’яні підставки, подушки – все повинно відповідати готичному замковому стилю.
 • Освітлення відіграє надважливу роль. Багато хто помилково вважає, що готика – це неодмінно гнітюча обстановка, чорнота, активний натяк на належність до будь-якої релігійної групи і так далі. Але це зовсім не так. Це той самий рідкісний випадок, коли стиль не має основної ідеї, а тільки свій характер. Тому сучасний готичний стиль в інтер’єрі можна зробити і в іншому світлі – легким, натхненним, інтелектуальним і навіть трохи театральним, але без зайвих фарб. І це багато в чому залежить від освітлення. Найчастіше використовуються великі підвісні люстри – важкі, з імітацією свічок. Також будуть доречними настінні світильники і торшери. Матеріал – метал, дерево, скло. Форма – ланцюги, масляні лампи і будь-які інші, стилізовані під канделябри.
 • Оформляючи декор інтер’єру в готичному стилі, текстиль варто вибирати з міркувань високої щільності тканини. Тобто, легкі летючі тканини не підійдуть, віддайте перевагу парчі, оксамиту, портьєрній тканині. Ними можна декорувати як всі меблі в будинку, так і вікна. І з останніми будуть чудово поєднуватисяи.

Сьогодні готичний стиль вибирають лише ті, хто відрізняється особливою елегантністю, проявляє інтерес до культури минулих епох, здатний майстерно показати свої статки без амбіцій. Традиційні елементи готичного декору, вишуканість вітражів, розкішні меблі, старовинні предмети – все це створює в приміщенні особливий шарм, виразність готичного образу. Багато інших дизайнерських течій, а також час наклали свій відбиток на готичний стиль, але унікальність його в тому, що залишилися основні складові інтер’єру, змінилися лише використовувані предмети побуту та осучаснились матеріали.Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2014 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші