fbpx

Дизайн інтер’єру кантрі

Кантрі – це стиль, що зародився у мистецтві, моді, архітектурі і дизайні в середині минулого століття. Його девіз – «назад до простоти», що підтверджується відсутністю химерних елементів, функціональністю меблів, неприязню до лоску і зайвого шику. Тут не існує суворо визначених форм, чітких канонів і певних правил побудови композиції. Це вільний стиль, позбавлений творчих стереотипів. Стиль кантрі в інтер’єрі зараз набув неабиякої популярності, адже багато людей намагаються вести здоровий спосіб життя, позбуваються шкідливих звичок, вживають тільки натуральні продукти і, відповідно, наповнюють своє житло предметами з природних матеріалів. А саме екологічність і є характерною рисою цього напрямку.

Різноманітність та багатогранність стилю

Поштовхом для створення нового архітектурного напрямку стала урбанізація і поява мегаполісів у США. Розширення інфраструктури та нові технічні розробки викликали у мешканців переповнених міст ностальгію за традиціями і природою, яку американці і втілили у дизайні своїх заміських котеджів. Згодом це віяння поширилося і в інших країнах, де формувалося під впливом національних традицій та місцевого клімату і перепліталося з етностилем. Саме через те, що вбирає родинну і національну історію кожного народу, кантрі відрізняється неабиякою багатоликістю. Пропонуємо розглянути кілька основних напрямів стилю.

Американський кантрі

Це атмосфера Дикого Заходу, яка підкреслюється масивними меблями грубої форми, шкіряними оздоблювальними елементами, а також індіанським етнічним текстилем та декором. Родзинкою такого ансамблю можуть стати кактуси, ковбойські чоботи, шляпа на гвіздку та світлини із зображенням прерій.

Російський кантрі

Це характерні для російської культури будівельні матеріали: деревина, цегла або камінь для стін, які зберігають натуральні кольори та фактуру. Для оздоблення поверхонь використовується побілка, рельєфна штукатурка, зістарене дерево, кахель, щербата плитка. Така композиція надає інтер’єру обжитого вигляду. В якості декору використовується натуральна тканина – льон, мішковина, бавовна, овчина, вовна. Це наволочки, скатертини, пледи, чохли для меблів, фіранки, серветки. Для текстилю притаманні однотонні кольори або з дрібними рослинними чи геометричними елементами. Ну і яка російська сільська хатина без грубки!? Зазвичай її викладають кахлем або просто білять. Із кухонного декору використовується самовар, горщики, глечики, мідний та чавунний посуд, фарфор, гжель, фаянс.

Французький кантрі

Має назву прованс. Для стилю характерні світлі відтінки – бірюзовий, ліловий. Як візитна картка використовуються для декору букетики висушеної лаванди – нагадування про безкраї лавандові поля у французькій провінції Прованс. Меблі та світильники мають риси ампіру та класицизму, однак всі предмети інтер’єру, як властиво кантрі, позбавлені помпезності та лоску, нерідко штучно зістарені і з кракелюрами. Стіни декоровані гобеленом, а в буфетах виблискує фарфоровий посуд.

Італійський кантрі

Відомий також як тосканський стиль. В палітрі використовуються оливковий, теракотовий, зелений, а в текстилі переважають квіткові малюнки. Дерев’яні меблі мають класичні форми, природні кольори та фактуру. Сільський дух підкреслюється плетеними кріслами та столиками, а також глиняним посудом.

Середземноморський кантрі

Для цього напрямку найчастіше використовується палітра із морських (блакитного та синього) кольорів, які відтіняються білими, коричневими, чорними, теракотовими, зеленими меблями та оздоблювальними елементами. Акцент також створюють завитки кованих деталей і яскрава зелень в діжечках та вазонах. Щодо текстилю, то віддається перевага натуральним світлим однотонним тканинам, а також з лініями. Декорують інтер’єр в стилі кантрі античною керамікою та різноманітними морськими мушлями, камінцями, коралами.

Альпійський кантрі

Інтер’єр створюється по прикладу шале – невеличкого будиночка пастуха в Альпах. Із матеріалів властиве використання цегли, каменю, бруса дерева зі збереженням природних фактур і тонів. Обов’язковий атрибут стилю – великий камін як протиставлення домашнього комфорту і тепла суворій альпійській зимі. Також не обійтися в декорі без темних дерев’яних меблів, м’яких натуральних пледів, шкур та рогів тварин.

Основні характеристики сільського стилю

Стиль кантрі з’явився дуже давно, вже кілька століть назад і, як бачите, у кожній окремій місцевості він отримав свій розвиток і свої особливості. Однак сучасний напрям має більш космополітичний образ і відрізняється ліберальністю. У ньому ви можете зустріти такі елементи як великі зручні крісла у вітальні, вкриті текстилем дивани та інші меблі, що надає певний шлейф загадковості, лляні подушки, різноманітні ліхтарики в якості декору, металеві люстри під стелею, вази та інші елементи з карбованого металу і так далі.

Інтер’єр в стилі кантрі можна назвати сімейним. Адже його риси дуже гармонійні і сподобаються усім поколінням за рахунок своєї нейтральності та пастельних відтінків, використовуваних в оформленні.

Інтер’єр в стилі кантрі має такі характерні риси:

  • Підкреслена простота, яка випромінює романтику та комфорт.
  • Світлі натуральні тони, навіяні природою. Це колір свіжої зелені, жовтий, блакитний, бірюзовий, сірий, коричневий, а також бежеві та пастельні відтінки.
  • Використання виключно екологічних матеріалів – дерева і каменю.
  • Надавання меблям і стінам зістареного вигляду та використання деревини і зрубу дерева для декорування приміщень. Інший варіант – різьблення по дереву.
  • Прості побілені стіни та стеля, а також підлога, виготовлена з дощок, плитки або каменю.
  • Стиль кантрі передбачає плетені або дерев’яні меблі (горіх, сосна, вишня), невід’ємний  елемент приміщень – крісло-качалка.

Дизайн виключає строгі геометричні форми і надмірно масивні меблі, тут вони замінені невеликими диванчиками, плетеними кріслами і скринями. Вся композиція будується навколо каміну. Над ним може висіти картина або велике дзеркало, деякі домовласники роблять камін з полицею і ставлять на неї статуетки.

Стиль кантрі має також особливості і в плануванні будинку. Хаотичне розміщення кімнат нагадує стежки в лісі. Стіни створюються легкими, а коридори – недовгими і з проникаючим світлом. У традиційних сільських котеджах немає кабінетів, а кухню і їдальню часто поєднують із вітальнею. Головний елемент кожного будинку – камін з каменю, або вогнище-грубка.

Для направлення непритаманні:

  • яскраві кольори. Стиль кантрі в інтер’єрі передбачає приглушені відтінки;
  • новомодна сантехніка. Для ванної кімнати потрібно підібрати ванну на ніжках й аксесуари, що імітують бронзу або латунь;
  • надто яскраве освітлення. Особлива атмосфера створюється за рахунок розсіяного приглушеного світла, що виходить від торшерів, бра, люстр, які нагадують середньовічні.

Таким чином, сучасний стиль кантрі вбирає в себе риси багатьох нових стилів, які з’явилися вже після його формування, але при цьому зберігає свою самобутність: неповторну елегантність, екологічність, гостинність, родинність, схильність до класицизму і бездоганність.

Інтер’єр в стилі кантрі в кілька кроків

Підсумовуючи все вище написане, розберемося поетапно, як же облаштувати житло у стилі кантрі. Розкладемо все «по поличках».

  1. Для оздоблення стін можуть використовуватися як паперові шпалери, так і дерев’яні панелі, а також декоративна штукатурка. Іноді спеціально залишають незайманою частину стіни, щоб під штукатуркою ніби ненароком оголилася цегляна кладка. Колірна гамма – неяскраві тони. Якщо це шпалери, то малюнок частіше вибирають з квітами, якщо дерево, то світле. У деяких європейських країнах для декорування, навпаки, використовуються яскраві кольори або контраст верхньої і нижньої частини стіни. Іноді такий декор доповнюють бордюром або ліпниною.
  2. Для обробки стелі в стилі кантрі частіше використовується нефарбоване дерево або балки одного рівня. Європейський стиль допускає шпаклівку і побілку стелі.
  3. Для підлоги переважно вибирають натуральний паркет світлих тонів грубої обробки. Тобто, якщо для сучасних стилів паркет повинен бути ідеально гладким без різкого перепаду відтінків, то тут буде вітатися велика кількість сучків, сколених частин, виражений малюнок деревини.
  4. Меблі підібрати нескладно. Важливо, щоб вони були правильної форми, без асиметричних випадів, кривих ліній. Виготовлені вони повинні бути тільки з натуральних матеріалів. У багатьох стиль кантрі в інтер’єрі асоціюється з плетеними меблями. Найчастіше це широкі стільці або крісла, кушетки і крісла-качалки. Для веранди або літнього саду – підвісні лавки і гамаки. Для європейського напрямку переважно вибирають меблі з натуральної шкіри. Обов’язкова умова у всіх видах стилю кантрі – високий рівень комфорту.
  5. Щоб остаточно завершити інтер’єр в стилі кантрі, необхідно підібрати відповідні аксесуари і предмети побуту. Текстиль – обов’язково натуральний. Дизайнери частіше схиляються до ситцю, льону, будь-якого бавовняного полотна. Малюнок вибрати просто, такий і в народі називатимуть сільським: дрібні квіточки, горошок, бантики, будь-який рослинний візерунок, а також клітинка яких-завгодно кольорів і розмірів.

Що стосується дрібних елементів інтер’єру – це предмети прикладного мистецтва, глиняний або дерев’яний посуд, горщики з квітами, вази з простого скла. Дуже часто в спальні або вітальні стелять чи вішають на стіну шкуру тварини, прикрашають опудалами риб або звірів.

Як бачите, в якійсь мірі стиль кантрі в інтер’єрі можна назвати етнічним, оскільки він частково відображає особливості певної культури. Якщо це західний стиль, то – полювання, риболовля, відпочинок біля каміна, якщо російський – то чаювання з самовару в колі сім’ї за столом, вкритим скатертиною в горошок. Звичайно, один сільський будиночок не буде схожий на інший навіть в одному стилі, тому що на інтер’єр будуть виразно впливати смакові переваги кожного господаря. Та й сам стиль кантрі в інтер’єрі має різновиди, і тільки власник вибере, що ближче  йому за духом – західне ранчо, російська хата, американський котедж чи альпійське шале. Найголовніше – поєднувати сучасні технології і предмети минулих епох так, щоб це не було помітно, а залишилися м’якість, витонченість та сільський затишок в інтер’єрі.



Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2023 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші