Дизайн інтер’єру колоніальний

 • Home
 • /
 • service
 • /
 • Дизайн інтер’єру колоніальний

Колоніальний стиль інтер’єру зародився ще в шістнадцятому столітті на Європейському континенті. В ті часи Великобританія та Іспанія, Америка та Португалія завойовували нові країни, тому воїни часто облаштовувалися на незвіданих місцях зі звичним європейцям комфортом. Однак оточення і побут аборигенів не могли не відбитися на облаштуванні і звичках: поступово інтер’єрні рішення все більше адаптувалися до тропічних умов, і мальовничі мотиви екзотики тісно переплелися з європейським напрямком.

Канони колоніального стилю зародилися і затвердилися в далекі часи масштабних морських подорожей і завоювань. Примітно, що в наші дні ця стильова тенденція практично не змінилася, завдяки чому ми маємо можливість в умовах сучасного світу переноситися в епоху масштабних битв і переселень.

Концептуальні особливості

Говорячи про своєрідність будинків в колоніальному стилі, не можна не згадати про наступні яскраві деталі:

 • унікальне, самобутнє змішання екзотичних домінант і стилістики Англії середніх століть;
 • величезні, світлі вікна, що відкривають гарний вид, і максимально наближають людину до природи;
 • використання мотивів дерев в обробних роботах і предметах меблювання: масивні гратчасті віконниці, вражаючі двері, декоративні та несучі опори і т.д.;
 • безліч суміжних кімнат-залів, які поділяються на зони ширмами і колонами;
 • застосування «диких» елементів ‒ текстилю, глини, цінних видів лісоматеріалів, міді;
 • приємна оку колірна розкладка без різких акцентів і занадто яскравих плям.

Унікальний тандем розкоші і стриманості ‒ ось головна риса, яка відрізняє колоніальний стиль інтер’єру. Для декору застосовуються світлі, розбілені або пастельні тони, якими позначають стіни, і більш насичені, темні кольори, властиві меблям або внутрішнім елементам. Тут доречна будь-яка благородна, спокійна колористика ‒ оливковий і теракотовий, охристий і золотистий, бордовий і темно-коричневий. При цьому нерідко в такій обстановці трапляються і справді унікальні предмети, що додають по-справжньому етнічний колорит.

Специфіка оздоблення

Вдало доповнює колоніальний стиль інтер’єру дерево: деякі породи (ротанг, азіатський горіх і т.д.) підкреслюють екзотичність оздоблення і привносять особливий затишок. Природні матеріали, покликані зблизити людину з природою, також виглядають вигідно і нетривіально. Кераміка, камінь, бронзові поверхні ‒ всі ці прийоми відмінно вписуються в концепцію і додають комфорт.

Природні складові витончено підкреслюють розкіш і особливу чарівність обстановки, роблять її неповторною, елегантною і такою, що запам’ятовується. На стінах нерідко використовуються шпалери, прикрашені всілякими орнаментами і візерунками. Не менш виграшно виглядають шпалери, прикрашені бамбуком або природною тканиною, а панелі і стельові карнизи значних габаритів вносять ще більше тепла і умиротворення.

Оригінальні колони і пілястри, прикрашені специфічним місцевим декором, чудово доповнюють колоніальний дизайн інтер’єру, а в якості прикрас тут використовуються дивовижні картини з вираженою природною тематикою або зображенням тварин. Досить ефектно представлені і дерев’яні деталі, яким обов’язково надається відтінок, що гармонує з усім простором.

Для такої стилістики характерні відкриті стіни, галереї і великі отвори, що допомагають організувати комфортне денне освітлення. Зрозуміло, такий варіант підходить тільки для теплих країн, адже в умовах суворих зим відтворити таке дуже складно.

До того ж, всередині часто застосовується імперська символіка в золотистих тонах, яка виглядає дорого і помпезно. Найчастіше це герби найбільших держав епохи переселення ‒ Британії, Іспанії та Португалії.

Колоніальний стиль інтер’єру описує стелю не як нейтральний фон, а як важливу сполучну ланку, яка активно бере участь в композиційному рішенні. Тут доречні виступаючі балки, нетривіальні кольори, багаторівневі конструкції. При цьому основний колористичний ряд стелі все ж нейтральний або приглушений.

Використовувані меблі теж підбираються переважно з натуральних матеріалів. В оздобленні присутні:

 • текстильна або шкіряна оббивка;
 • каркас з деревини;
 • масивні різьблені спинки;
 • зручні, м’які сидіння;
 • незвичайні витончені форми;
 • плетені поверхні;
 • балдахіни.

Фурнітура з деревних порід прекрасно передає заданий настрій і допомагає створити максимально зручну атмосферу для повсякденного життя.

Різновиди

Колоніальний дизайн інтер’єру ‒ це симбіоз спокою і експресії, екзотики і традицій, який відбивається на настрої будь-якого приміщення, будь то спальня, вітальня, ванна або кабінет.

Освітлення в даному випадку грає не останню роль. З його допомогою досягають поділу простору на функціональні зони. Торшери та вишукані люстри, різноманітні бра і настільні лампи створюють затишок і м’якість. При цьому світильники можуть виконуватися в строгих британських класичних варіаціях, або ж являти собою яскравий приклад відбитка цивілізації аборигенів.

Існує 3 основних типу колоніального дизайну:

 1. англійський (шкури диких тварин, картини з представниками фауни Африки, екзотичні принти, соковиті фарби);
 2. американський (світла, майже прозора гамма, велика кількість тканин і живих квітів);
 3. іспанський (використання орнаментів, суворої палітри і керамічної плитки).

Незалежно від різновиду, колоніальний стиль інтер’єру являє собою чудовий зразок поєднання, на перший погляд, непоєднуваних речей, які надають житлу особливий шик, не порівнянний ні з якою іншою стилістикою. Багатий декор, скромна колірна гамма, розкішні штрихи ‒ все це сплітається воєдино, і щоразу вражає уяву своєю неповторною грацією і новизною.

Як облаштувати кімнати?

У вітальні диванну зону можна урізноманітнити кріслами різних видів і форми, наприклад, біля класичного з масивним каркасом, поставити ажурне плетене крісло з барвистими подушками. Обстановку доповнять різьблені дерев’яні шафи, вантажні консолі, шкіряні пуфи або стільці з ніжками у вигляді звіриних лап.

Спальню о прикрасить велике ліжко з вертикальними різьбленими опорами під балдахіном, а в ногах замість банкетки поставте плетений або дерев’яну з мідними петлями скриню. На стіну варто повісити дзеркало в золотій рамі, і поставити біля стіни важкий комод з червоного дерева.

Кухня в колоніальному стилі ‒ явище досить цікаве і самобутнє. Тут обов’язкова практична кам’яна підлога, різьблені дерев’яні фасади кухонних меблів, масивний стіл і стільці з високими спинками. Крім цього, обстановку можна доповнити африканськими табуретами, китайським чайним столиком або бамбуковими кріслами.

В інтер’єрі колоніального стилю ніяк не обійтися без «живого» куточка. Безліч екзотичних кімнатних рослин і великих пальм в громіздких вазонах є обов’язковим для створення тропічної атмосфери. Родзинкою інтер’єру стане акваріум з незвичайним вихованцем, наприклад, черепахою або ігуаною.

Колоніальний стиль в інтер’єрі ‒ це поєднання культур і колоритів. Такий стиль по достоїнству оцінять любителі класики.  В цінний своїм різноманіттям, свій гнучкістю і умінням підлаштовуватися під нові культури.Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2014 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші