Дизайн інтер’єру конструктивізм

 • Home
 • /
 • service
 • /
 • Дизайн інтер’єру конструктивізм

Інформаційне суспільство пропонує безліч спокус, як встигнути робити все? Слідувати правилам, чіткому розпорядку дня, вести тайм-менеджмент, підпорядковувати хаос, розставляти пріоритети. Конструктивізм в інтер’єрі покликаний відсікати все зайве, використовувати кожен сантиметр раціонально, облаштовувати кожний міліметр з користю. Суворе дотримання чіткості геометричних форм, чітке кольорове розмежовування, практичність, функціональність. Все це дозволяє швидше досягнути своєї мети. Дизайн інтер’єру конструктивізм виглядає стримано. Але це не є ознакою скупості. Скоріше це ознака багатства духовного світу власників оселі. Девіз стилю – акцент не на композї, а на конструкції.

Історія стилю конструктивізму в інтер’єрі

В історії образотворчого мистецтва тенденції до конструктивізму прослідковувались ще у дев’ятнадцятому столітті. На хвилі антиеклектичного руху, художники почали прагнути до міцної, ясної основи композиції в архітектурі та мистецтві. У стилях багатьох митців, художників, архітекторів основою почали були квадрат та прямокутник.

Офіційно конструктивізм в інтер’єрі зародився у двадцятому столітті. Він став протидією витонченим рослинним мотивам модерну, які виснажили сучасників. Після Першої світової війни стиль лише набуває актуальності, його застосовують провідні архітектори та дизайнери. Популярними стають вбудовані ніші, мобільні та функціональні меблі, підсвічування. У стилі немає ліпного декору, вигнутих ліній, романтизму.

Конструктивізм посприяв кризі модерну. Відомий архітектор з Відня Адольф Лоос підкреслював, що житловий будинок не має бути декорованим, із застосуванням різного орнаменту, із реалізаціями фантазій дизайнера. Оселя має бути заповнена лише необхідними, істинними, чистими формами. Вплив конструктивізму став настільки сильним, що деякі архітектори модерну також почали підтримувати його. Серед них варто зазначити Анрі ван де Велде, а також Петер Беренс, Герман Мутезиус, Вальтер Гропіус.

Конструктивізм та його основні ознаки

В квартирах епохи модерну можна було відчути себе у затишку, комфорті, у теплій мушлі. Конструктивізм в інтер’єрі дарував відчуття наближення нових високих технологій, машинного будівництва, урбанізму. Архітектори намагались не акцентувати увагу на одній речі в інтер’єрі, вони намагались облаштовувати увесь простір, наповнивши його зручними та необхідними речами.

 • Кольорова палітра. Використовують білий, чорний, сірий, металевий кольори, доповнюють червоним. Так як декор в конструктивізмі відсутній, інтер’єр підкреслюють грою кольорів, контрастами. Хоча палітра кольорів у стилі обмежена, завдяки її раціональному використанню, вдається розставити акценти та підкреслити важливі деталі, створити функціональні зони.
 • Матеріали. Перевага стилю – помірні фінансові витрати на матеріали для облаштування. Якщо для стилю хай-тек, модерн, лофт доведеться обирати дорогі будівельні матеріали, суть конструктивізму у доступності. Стеля та стіни – бетонні підстави і пофарбована білим кольором штукатурка. Підлога з дерева або плитки білого, чорного або сірого кольору.
 • Меблі. Важлива простота, функціональність, чіткі геометричні форми, комфорт. Меблі мають займати небагато місця, щоб приміщення не виглядало захаращеним. За рахунок використання дивану, крісел, стільців різних кольорів, можна створити гарний контраст. Підкреслити контраст можна подушками, але варто бути обережним з їх кількістю.
 • Освітлення. Дизайн інтер’єру в стилі конструктивізм передбачає наявність яскравого природнього світла. На вікна не вішають масивні гардини, використовують штори з легкого текстилю, жалюзі або рол-штори. Додатково облаштовують багаторівневе освітлення. Використовують лампи, світильники, світлодіодне підсвічування. Прибори обирають зі скла, метала, пластика. Окрім створення освітлення робочої зони, лампи та світильники допомагають зональному поділу в помешканні.
 • Аксесуари. Майже виключаються, але дизайнери вміють гарно вписати декор навіть у дизайн інтер’єру конструктивізм. Це додає помешканню життя та індивідуальності. Прикрашають оселю фотографіями або картинами в строгих рамках. Але кількість декору максимально обмежена.

Кому пасуватиме конструктивізм в інтер’єрі?

 • Тим хто хоче зосередитись на думках, не відволікатись на зайві акценти, віднайти максимальну продуктивність.
 • Тим хто прагне обмежитись мінімальним бюджетом, але облаштувати дизайн в одному стриманому стилі.
 • Тим хто хоче максимально ефективно організувати робочий процес своїх підлеглих.
 • Тим, для кого важлива простота та комфорт.
 • Для інтелектуалів, адже конструктивізм дає можливість заглибитись у себе та знайти відповіді на важливі питання.
 • Для експериментаторів та вчених.

Вітальня у стилі конструктивізм

Чудово пасує в квартирі-студії. Замість шафи-купе, облаштовують сховані від очей ніші. Головний акцент роблять на дивані, поруч облаштовують крісла. В сучасних квартирах на стінах напроти дивану вішають телевізор, який своєю прямокутною формою лише доповнює інтер’єр. На підлозі можна зіграти на контрастах, облаштувати чорний ламінат на зверху покласти білий килим. Вітаються полички з невеликою кількістю книг – найважливішими для господаря.

Спальня у стилі конструктивізм

Стиль не створений для повного розслаблення, скоріше для максимальної концентрації. Тому у спальнях облаштовують замість звичайного ліжка модульну канапу, містку шафу. Можна додати кімнатну рослину та плакат на стіну. Біля ліжка встановлюють лампу для читання. Стиль конструктивізм в інтер’єрі чудово підходить для облаштування кабінету. В сучасному світі, де цінується продуктивність та ефективність, конструктивізм в інтер’єрі дозволяє зосередитись на виконанні завдання або на пошуку відповідей всередині себе.Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2014 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші