Дизайн інтер’єру лофт

 • Home
 • /
 • service
 • /
 • Дизайн інтер’єру лофт

Стиль лофт в інтер’єрі – це сучасний промислово-урбаністичний напрямок дизайну, який характеризується великою кількістю відкритого простору та наявністю індустріальних елементів. Високі стелі, необроблені цегляні стіни, відкриті балки та труби, цементна підлога. При цьому стиль об’єднує у собі андеграунд та богемність.

Інтер’єр у стилі лофт ідеально підходить творчім, креативним, практичним людям, які цінують стиль, якість, люблять підкреслити атрибути успіху. Хоча на перший погляд дизайн видається бюджетним, вважається одним з найдорожчих у світі.

Історія виникнення

Напрямок зародився в центральних районах Манхеттена, де у сорокові роки було зосереджене фабричне життя. Та через чергову економічну кризу та підвищення цін на оренду землі, промислові підприємства були змушені переїхати за місто. У центрі Нью Йорку лишились десятки приміщень, які мали населити або привиди, або власники достатньої кількості грошей. Перемогли останні.

Приміщення спочатку здавали в оренду за безцінь. Хто захоче жити над трубами, що блищать на стелі? В приміщеннях без стінних перетинок, де навіть ванна могла бути не захована від сторонніх очей? Богема почала проводити у пустих приміщеннях художні виставки, творчі концерти, вечірки, зустрічі. Вони ж почали облаштовувати стиль лофт в інтер’єрі, додаючи до нього своє творче бачення на урбаністичний шарм. За десять років ціни на нерухомість в цих приміщеннях підскочили у рази.  Ще донедавна це були покинуті будівлі, тепер же богема перетворила їх на культові споруди. Інтер’єр швидко набув ознак елітарного. Розташування у центрі Нью Йорка, простір, креативне оформлення. Це притягувало покупців, як магніт.

Криза поступово добралась і до Європи та змусила звільнити центральні райони європейців. Так лофт запанував і на сусідньому континенті.

Основні ознаки стилю

В перекладі з англійської “loft” має кілька значень – фабрична будівля, мансарда, горище, галерея. Стиль об’єднує всі перераховані означення. Нагадує майстерню або цех, який ожив та має душу. Адже придивившись, можна побачити особливо творчі сліди власника – фотографії, шикарну бібліотеку, власноруч намальовану картину. Мандрівники пишаються підкоренням нових земель та привозять з подорожей сувеніри, які чудово прикрасять лофт. Актори прикрашають стиль лофт в інтер’єрі своїми афішами.  Як можна визначити, що приміщення оформлено саме у цьому стилі?

 • Велика площа, великі вікна, високі стелі.
 • Відсутність перегородок між стінами.
 • Прихований від очей лише туалет, навіть ванна та душова кабінка можуть знаходитись зовні.
 • Поєднання кількох стилів – сучасного та стародавнього, вишуканого та бунтарського.
 • Несущі балки, вентиляційні конструкції, комунікаційні труби – перевага, яка підкреслює та посилює стиль.
 • Грубе оздоблення стін. Недбала штукатурка, цемент, цегла – елементи, які підкреслюють первозданність складського приміщення.
 • Максимальна кількість освітлення. Фабричні вікна були великими, на них не вішали штори. Дизайн інтер’єру лофт не терпить темних деталей, які поглинають світло.
 • Камін. У фабричних приміщеннях піч та камін були єдиним опалювальним пристроєм, який дарував тепло працівникам, а потім мешканцям оселі. Зараз камін – родзинка, яка підкреслює стиль.
 • Сходи. Висота стель дозволяє розмістити у приміщені другий рівень. Зазвичай там знаходиться кабінет або спальня. Сходи роблять з дерева або металу.
 • Меблі підбирають сучасні, дизайнерські або «під старину». Цілком можливо поєднувати кілька стилів меблів.

Лофт дійшов до нашого століття, увібравши в себе кілька модифікованих напрямків. Його однаково успішно використовують для облаштування богемного помешкання у квартирі або для оформлення дизайну бару.

Найчастіше стиль лофт в інтер’єрі має такі напрямки:

 • Богемний. Акцент на творчому оформленні складського приміщення. Хоча промислові деталі залишаються на стінах, стелі, підлозі, дизайнер виділяє елітарність та додає мистецтва. В такому приміщенні акценти створюють за допомоги картини, яка притягує увагу, скульптури або музичного інструменту. В такому інтер’єрі почне жити новим життя предмет, куплений на блошиному ринку.
 • >Гламурний. Виділяється кольоровою палітрою, торшерами, люстрами, дзеркалами. Складське приміщення наповнюють розкішшю так, ніби там живе відома співачка або танцівниця. Дзеркало у вигляді бароко, шкура ведмедя на підлозі, рослини у великих горщиках на підлозі  чудово доповнюють інтер’єр.
 • Індустріальний. Якщо богемний напрямок акцентує увагу на деталях інтер’єру, то індустріальний підкреслює саме дизайнерське оформлення. Тут родзинкою буде вентиляційна труба, цегляна кладка, металева конструкція.

Лофт чудово пасуватиме оселі поціновувача простору, світла та свободи духу.

Чи підійде лофт приміщенню?

Не у кожному приміщенні можна організувати інтер’єр у стилі лофт. Для максимального відтворення класичного дизайну необхідні великі вікна, відсутність перетинок між стінами, високі стелі. Гарно організувати лофт можна у дворівневих квартирах на останніх поверхах, у будинках з мансардною, у старих будинках з квартирами, що мають велику площу.

При цьому сучасні дизайнери вміють облаштовувати лофт навіть у малогабаритних хрущовках. Вдало поєднуючи всі тонкощі стилю, можна відтворити дух урбаністичного стилю у будь-якому приміщенні, якщо у власника є велике бажання.

Стиль лофт в інтер’єрі: з чого почати?

 • Якщо у помешканні є стіни, потрібно почати з їх перепланування. Залишають лише ті стіни, які ізолюють туалет та ванну. При цьому для ізоляції цих частин можна використовувати скляні перегородки.
 • Для зонування використовують меблі, ширми, скляні блоки. Можна обійтись лише зонуванням підлоги.
 • Стіни в стилі лофт відповідають первозданному індустріальному стилю. Якщо вони несучі, їх лишають цегляними або бетонними, без штукатурки. Можлива груба штукатурка чи покриття водоемульсійною фарбою сірих відтінків. Якщо лофт облаштовують у невеликій квартирі, стіни викладають декоративною цегляною кладкою або дерев’яною дошкою. Шпалери та лофт не сумісні. У рідкісних випадках винятком є шпалери, що імітують цеглу або старовинну кам’яну стіну.
 • На підлогу вкладають цемент, але цей матеріал занадто непрактичний та холодний. Сучасний дизайн лофт передбачає облаштування паркету, мармуру, ламінату.
 • Стелю декорують вентиляційними трубами, балками. Якщо кімната невелика, стелю фарбують у білий колір, щоб візуально розширити простір.
 • >Ідеальний варіант вікон – широкі з урбаністичними пейзажами. Рами встановлюють дерев’яні, білі пластикові вікна у стиль інтер’єру лофт не пасуватимуть. Також не можна завішувати вікна гардинами та шторами. Ідеальний варіант – жалюзі.
 • Всі зайве у квартирах ховають в окремій кімнаті або вбудованих нішах.

Освітлення у стилі лофт

Освітлення відіграє кілька важливих функцій. Воно розширює простір помешкання та допомагає зональному поділу. Кожну частину кімнату можна розділити не лише за допомогою підлоги чи скляних перегородок, але й завдяки направленню світла.

 • Люстри. З металевим каркасом, об’ємна та стильна. Може стати родзинкою інтер’єру.
 • Підвісні лампи. Допомагають освітити робочу поверхню та підкреслити стиль інтер’єру. Лампи, що звисають на ланцюгах, оголюють дроти, піднімаються на необхідну висоту, – це естетична насолода та додатковий комфорт.
 • Торшери. Лампи, які розміщуються на підлозі, зможуть створити в оселі затишок та згладити індустріальний дух.
 • Світлодіодне підсвічування. Допоможе створити акценти у різних зонах та розширити простір візуально.

Меблі в стилі лофт

Меблі підбирають в залежності від напрямку стилю. Якщо це богемний стиль, то пасуватиме антикваріат. Якщо індустріальний, краще обрати сучасні меблі. Головна вимога – функціональність та практичність. Серед матеріалів перевагу надають шкірі, дереву, сталі, хромованому алюмінію. Крісла, журнальний столик можуть бути на колесах, щоб швидко трансформувати простір для створення креативного майданчику або танц-полу.

Шафи не використовуються в приміщеннях. Вони захаращують приміщення та приховують антураж стін. Замість шафи використовують вішалки, тумби під сходами або стелажі.

Облаштовуючи кухні у стилі лофт, притримуються мінімалізму. Зазвичай в приміщеннях лофт кухня відіграє епізодичну роль. Гарнітур має пасувати загальній концепції та кольоровій гамі.

У вітальні акцент роблять на дивані, біля якого облаштовується журнальний столик, крісла, стільці. Декорують приміщення картинами, книгами, музичними інструментами. Декор має доповнювати образ життя господаря.

В спальні для створення затишку встановлюють камін або торшери. Використовують пастельні відтінки. У ванній кімнаті лофт можна поєднати як з еклектикою, так і з хай-теком. В індустріальні стіни можна гарно помістити гламурну ванну на високих ніжках або ж сучасну душову кабіну.

Стиль лофт в інтер’єрі чудово пасує і для однокімнатної квартири, і для великого заміського будинку. Якщо ви відчуваєте, що свобода та творчість, богемність та індустріалізм – це продовження вашого життя, лофт саме для вас.Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2014 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші