Дизайн інтер’єру мінімалізм

 • Home
 • /
 • service
 • /
 • Дизайн інтер’єру мінімалізм

Дизайн інтер’єру в стилі мінімалізм – популярний напрямок, якому характерна стриманість та строгість. Кожна деталь функціональна, виключаються зайві елементи, форми переважно геометричні, використовують лише два базові кольори. Мінімалізм в інтер’єрі – це можливість тримати все під контролем, не захаращувати помешкання та думки зайвим, тримати все в чистоті. Під час створення дизайну важливо розділяти різні зони у просторі.

Історія створення

Передумови для виникнення стилю з’явились у 1920х роках минулого століття. Великою мірою на створення течії мінімалізму вплинула голландська спільнота художників «Стиль». Їх основною концепцією було твердження, що кожен витвір мистецтва має виконувати певну функцію, мати чітку структуру, бути раціональним.

Пізніше мінімалізм в інтер’єрі закріплює позиції стаючи альтернативою кітчевому поп-арту, зайвій помпезності та розкоші. Девізом стилю стало «Менше значить більше», а також «Краще менше, але краще». Місією мінімалізму стало забезпечення максимального комфорту простими засобами.

Основні критерії

Класичним прикладом стилю в архітектурі стала простора квартира-студіо в малоповерховому будинку, який має великі вікна. Інтер’єр в стилі мінімалізм – це:

 1. чітке зонування, яке допомагає врівноважити всі елементи для протидії швидкій течії сучасного життя;
 2. велика кількість природного або штучного розсіяного освітлення;
 3. комфорт завдяки найменшій кількості деталей в інтер’єрі;
 4. стіни – фактурна штукатурка або однотонні світлі шпалери;
 5. стеля однотонна, можливе багаторівневе штучне освітлення;
 6. підлога – світлий ламінат, плитка або лінолеум;
 7. меблі вбудовані;
 8. природні матеріали та фактури: дерев’яні меблі, цегляні стіни, бетонна підлога;
 9. світлі кольори, які допомагають робити підкреслити простір помешкання;
 10. однотонна поверхня текстильних аксесуарів, виключаються візерунки, рюші, багатоколірність на користь простоті;
 11. використання бавовняних або льняних тканин при виборі штор, скатертин та інших можливих елементів декору;
 12. меблі максимально багатофункціональні.

Вітальня в стилі мінімалізм

Вас нудить від радянських інтер’єрів з фарфоровими рибками у серванті, великою бібліотекою, лижами на балконі? Тоді мінімалізм в інтер’єрі стане порятунком. Тут кожна річ має своє місце, а все зайве залишається за бортом. Створюючи дизайн у старих тісних помешканнях, починають з перепланування. Часто жертвують непотрібною стіною між вітальнею та кухнею або коридором, отримуючи більше простоту. В проект закладають проведення додаткового багаторівневого освітлення. Воно відіграє і функціональну роль, і створює додатковий візуальний простір.

Після створення проекту, починають ремонтні роботи. Ідеальний варіант для стін – білий. Стіни оклеюють шпалерами або вкладають венеціанську штукатурку. На підлозі чудово пасує ламінат або наливна підлога.

Важливий акцент у вітальні – меблі. Достатньо обмежитись журнальним столиком та диваном кубічної форми з жорсткими підлокітниками. Все, що можна сховати, потрібно сховати. Якщо господар квартири полюбляє читати, то книги потрібно сховати на поличках з дверцятами.

Мінімалізм в інтер’єрі не передбачає розміщення сувенірів з різних країн, прочитаних книг, статуеток у полі зору або на перегородках. Дозволяється лише один предмет декору – проста картина або ваза. Одяг та інші речі потрібно сховати у вбудованій шафі. Дотримується чітка рівновага геометричних форм – квадратів, прямокутників, паралелепіпедів. Вітаються меблі-трансформери.

Кухня у стилі мінімалізм

Кухня має випромінювати порядок та чистоту. Ідеально вписується у квартирах-студіях, де кухонна зона не має на меті привертати зайву увагу. Зайві предмети, посуд, вази, магніти варто сховати. Вся побутова техніка має бути вбудована. Дизайнер інтер’єру має потурбуватись про те, щоб кожна річ при цьому лишалась під рукою. Серед матеріалів перевагу віддають: природному камінню; дереву; цеглі; хромованій сталі; склу. Для стін підходить білий або бежевий колір. Для підлоги світла плитка. Зазвичай зону на кухні поділяють на робочу та обіденну. На вікна пасують жалюзі або рол-штори.

Спальня у стилі мінімалізм

У спальні має бути максимально просторо, багато свіжого повітря та світла. Дизайнер продумує багато прихованих ніш для зберігання речей, адже їх не має бути видно на поверхні. Для оформлення використовують два кольори, третій слугує додатковим для створення акцентів. Використовують білий, ліловий, бежевий. Найважливіша річ у спальні – прямокутне лаконічне ліжко. Меблі використовують у мінімальній кількості – тумбочки та комода має бути достатньо. Гардероб ховають за дзеркальною перегородкою.

Ванна у стилі мінімалізм

Якщо інтер’єр у стилі мінімалізм може не підходити у кухні або вітальні, у ванній його використовують часто. Навіть якщо інші частини оселі виконані в іншому дизайні. Цей стиль чудово вписується у невеличкі ванні кімнати, додаючи їм візуального простору та упорядковуючи кожну річ. Використовують дорогі природні матеріали – мармур, полімери, скло, якісну плитку. Дизайн строгий та лаконічний. Меблі прямокутні, з чіткими геометричними формами. Вітається встановлення освітлення на різних рівнях, у душовій кабінці, над дзеркалом, біде, на підлозі. Встановлюється регулятор інтенсивності освітлення.

Як підібрати меблі у стилі мінімалізм?

 • Меблі мають бути не лише лаконічними та з правильними геометричними формами. Важлива максимальна зручність та ергономічність. Адже комфорт – найважливіше в інтер’єрі. Вся простота меблів потрібна саме задля зручності. Підбираючи лише ті меблі, які гарно пасують, можна загубити саму суть мінімалізму в інтер’єрі.
 • Фасади глянцеві або матові з скляними чи металевими елементами.
 • Дивани невисокі з ледве помітними ніжками, стільчики так само приземисті.
 • Ліжко у спальні можна встановити на подіум лише у тому випадку, якщо під ним буде облаштована ніша для зберігання речей.
 • Для досягнення простору у ванній використовують підвісні елементи.

Мінімалізм – відсутність хаосу. Розкидані іграшки та домашній безлад в жодному разі не вписуються сюди. Мінімалізм в інтер’єрі – це цілковитий аскетизм, впорядкованість, педантичність. Він чудово підходить діловим людям та тим, хто хоче вдома відпочити та поринути в ідеальний комфорт та чистоту.Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2014 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші