Дизайн інтер’єру стімпанк

 • Home
 • /
 • service
 • /
 • Дизайн інтер’єру стімпанк

Якщо раніше майже всі квартири були однотипними, з однаковим, як під копірку інтер’єром, то тепер з’явилася можливість зробити своє житло неповторним. Стильове розмаїття дозволяє втілити в життя найнеймовірніші ідеї, і ось вже поряд зі звичними класицизмом або техно з’являються нові, поки ще маловідомі, але дуже перспективні напрямки.

Стиль стімпанк в інтер’єрі ще відносно молодий, але вже має своїх прихильників по всьому світу, завдяки майстерному поєднанню предметів різних епох. Він може відкидатися або викликати захват, але тільки не залишати байдужим.

Історичні відомості

Назва співзвучна літературному напрямку наукової фантастики, який з’явився в вісімдесяті роки минулого століття, завдяки письменнику-фантасту К. У. Джетеру. На сьогоднішній день це ціла субкультура зі своїм світоглядом і філософією, в основі якої знаходяться симбіоз вікторіанської естетики з сучасними технологіями. Інтер’єр в стилі стімпанк відображає головні напрямки субкультури, поєднуючи, здавалося б, несумісні предмети, що і надає йому особливого шарму. Ідеї для його створення можуть бути навіяні:

 • механікою і технологією парових машин стиль стімпанк в інтер`єрі дев’ятнадцятого століття;
 • творами мистецтва, наприклад, фільмами із зображенням пост-апокаліптичного світу типу «Дикого Заходу» та інших;
 • винаходами дев’ятнадцятого-двадцятого століть в стилі ретро-футуризм, з відображенням світу майбутнього;
 • вигаданими машинами, що не знайшли реального втілення типу легких дирижаблів, аналогових комп’ютерів і інших механізмів.

Стильові особливості

Сенс молодого дизайнерського напрямку не в нагромадженні механізмів, а в їх ідеальному поєднанні з вишуканими предметами декору. Тільки при такому делікатному підході до оформлення приміщення виникає відчуття завершеності і повної сумісності несумісного.

Механічна складова є родзинкою стилю. Незважаючи на присутність металевих елементів у вигляді труб і шестерень, грубих матеріалів типу шкіри і каменю, і темних відтінків, житло виглядає затишним і атмосферним. У ньому простежуються риси готики, індустріалізму, хардкору, футуризму, вікторіанства і навіть романтизму.

Дизайн інтер’єру стімпанк покликаний і епатувати, адже недарма складовою його назви є слово «панк». З чим він успішно справляється!

Способи оформлення

Не обов’язково перенасичувати простір механізмами і шкірою, досить збагатити його деякими елементами декору, щоб відчувати себе комфортно і атмосферно. Можна використовувати частину пропонованих елементів зі списку для створення потрібного стилю, в залежності від ваших можливостей і переваг:

1. Скористайтеся утилітарними механізмами для прикраси приміщень. Вони найбільш повно відображають смислове навантаження напрямку. Це можуть бути будь-які механізми і деталі у вигляді шестерень, важелів і коліс, які часто припадають пилом в гаражах і на полицях. Віддайте перевагу годинникам з величезними циферблатами, старим телевізорам або телефонам.

2. Без металу підкреслити вибраний стиль неможливо, тому декорування предметів обстановки не обходиться без міді, бронзи і латуні, заліза. Це можуть бути ручки меблів, деталі світильників і інших дрібних предметів, різноманітні підставки.

3. Дизайн інтер’єру стімпанк розрахований на використання грубих оздоблювальних матеріалів і текстур, і включає в себе предмети оббиті шкірою, меблі з масиву дерева, використання необробленого каменю і цегли. Всі ці матеріали ефективно підкреслюють промисловий напрямок декору і роблять його більш епатажним.

4. Вибирайте для оформлення темні кольори, типові для направлення. Але, поряд з сірим, коричневим, чорним, червоним, можуть використовуватися інші кольори. Наприклад, відмінно гармонує будь-який тон з металевим ефектом. Не виключено застосування:

 • кремового, айворі;
 • синього, бузкового;
 • темно-зеленого.

5. Особливе місце займають предмети, що підкреслюють наукову і фантастичну спрямованість стилю, зокрема вінтажні, які можна придбати на розпродажах. З барометрами і телескопами, глобусами і географічними картами, житло здобуде позачасовий вид з відтінком таємничості.

6. Що краще меблів може висловити індивідуальність? Тут є де «розгулятися». Ідеальний варіант ‒ вишукана обстановка з натяком на вікторіанську епоху. Це софи і дивани з оксамитовою або шкіряною оббивкою, шафи і серванти з металевою фурнітурою, найтоншої обробкою і дерев’яними корпусами. Можна додати шарму своїм старим меблям, відреставрувавши їх в належному дусі, або придбати унікальні екземпляри на блошиному ринку.

7. Стиль стімпанк в інтер’єрі підкреслюється виразними шпалерами. Вони повинні бути обов’язково з малюнком і використовуватися в міру і гармонійно з обстановкою та іншими предметами. Припустимо, що в декорі багато механізмів, металу, тоді шпалери повинні бути більш стримані і елегантні. Можна вибрати вікторіанські візерунки. При простоті меблів і аксесуарів акцент робиться на шпалери із зображенням креслень і механізмів, тобто дотримується певний баланс при формуванні загального враження.

8. У зв’язку з тим, що існують стилі, наприклад, індустріальний, що використовують деякі аналогічні деталі, то його елементи у вигляді металевих труб, бетонних і цегляних стін, сміливо можна застосовувати при обробці приміщень. Це зараз модно і стильно, і відмінно вписується в потрібну концепцію.

9. Світильники займають почесне і важливе місце в будь-якому декорі, створюючи потрібну атмосферу і підкреслюючи предмети. У нашому випадку можливе застосування традиційних або незвичайних моделей, які можуть бути створені власноруч. До перших відносяться класичні або вікторіанські люстри, світильники і бра при наявності високих стель. До других промислові варіанти, для виготовлення яких використовувався метал, труби, звичайні лампи розжарювання.

10. У дизайн інтер’єру стімпанк входять саморобні вироби з відповідних матеріалів ‒ застарілих механізмів, старої шкіри, металу. Як правило, це ексклюзивні речі, що викликають захват у цінителів творчого підходу до оформлення житла. Стильні вироби не тільки підкреслюють обраний напрям, але і роблять його суто індивідуальним, що цінується в усі часи.

Новий дизайнерський напрям ближче молоді та екстравагантним людям, але це не виключає можливість його затребуваності і серед інших верств населення, тому що не можна не захопитися сміливістю ідей і філігранністю їх втілення, з урахуванням кожної найдрібнішої деталі, здатної підкреслити цей неймовірний стиль.Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2014 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші