Дизайн інтер’єру арт-деко

  • Home
  • /
  • service
  • /
  • Дизайн інтер’єру арт-деко

Початок двадцятого століття подарував нам не тільки найбільші наукові відкриття, включаючи теорію відносності Ейнштейна, а й новий напрямок в мистецтві, що є синтезом модерну і неокласицизму ‒ арт деко. Цей напрямок знайшов відображення у всіх сферах творчої діяльності людини. Це архітектура, декоративне мистецтво, мода, живопис і, звичайно, інтер’єр. Стиль арт деко в інтер’єрі не терпить мінімалізму, він жадає розкоші і екзотики, тому підійде всім, хто не звик заощаджувати на комфорті та елегантності, вишуканості кожної деталі.

Не зважаючи на те, що стиль арт-деко асоціюється з роками НЕПу, готелем Savoy, «Титаніком» і голлівудським шиком, він один з найбільш шанованих світовими дизайнерами і в двадцять першому столітті ‒ столітті нових технологій і раціональних рішень ‒ в організації простору. Найбільш виграшно він виглядає в просторих приміщеннях з високими стелями і великим розміром вікон, але можливо і невелику квартиру оформити в стилі арт деко.

Історія зародження

Стиль з’явився в Парижі ‒ місті, яке визнано законодавцем мод, у двадцяті роки минулого століття, і означає «декоративне мистецтво». Його історію прийнято відраховувати від Паризької Міжнародної виставки двадцять п’ятого року, де він був успішно представлений. Цей відносно короткий проміжок мирного життя, стиснутий між світовими війнами, ознаменувався тягою до легкості та вишуканості, приправленими гламуром і декораторським мистецтвом.

Стиль арт деко в інтер’єрі відносився до розряду дорогих, доступних забезпеченим людям, тому що  містив у собі недешеві елементи декору. На думку деяких сучасників, дизайн арт деко був кричущим, відрізнявся несмаком і підробленою розкішшю.

Характерні особливості

Стиль відрізняється різноплановістю, де з традиційною декоративно-прикладною класикою знаходяться авангардні експерименти, примітивізм і екзотика, ремісничі техніки та передові технології, елементи історичних стилів.

Арт-деко інтер’єр характеризується наявністю абстрактних форм, запозичених в авангарді, суворою симетрією, що надає інтер’єру гармонійності і самодостатності. Характерними стильовими рисами є сукупність мотивів Єгипту, елементів африканської та індіанської примітивної творчості, грецької античності. В стилі арт деко знайдеться місце шкурам парнокопитних. Присутні слонова кістка з шкірою рептилій, перламутр, інша екзотика. Серед основних мотивів:

  • геометрія у вигляді кіл та прямокутників, квадратів і еліпсів, зигзагів і ступінчастих форм, контрастних клавішів роялю;
  • рослинність з витончено вигнутими сакурами та листям рослин тропіків;
  • анімалізм у вигляді міфологічних сутностей і тварин;
  • Схід з пірамідами й верблюдами;
  • антропоморфізм у вигляді вигинів жіночих форм.

Тонкості дизайну

Стиль арт деко в інтер’єрі неможливий без використання алюмінію, нержавіючої сталі, срібла з емаллю, червоного дерева, мозаїки. Для виготовлення паркетної плитки вибираються рідкісні породи деревини.

Дизайн арт деко передбачає наявність кераміки з вітражами, великої кількості дзеркал в розкішних обрамленнях, дзеркальної плитки, з метою створення чарівної гри відображень. Класика стилю передбачає імітацію променів сонця, тому необхідно забезпечити якомога більше площин з лаковим покриттям або глянцем, полірованих дерева з металом.

Стилю притаманна складна освітлювальна система з декількох рівнів для створення таємничої і хвилюючої атмосфери за допомогою полірованих до блиску світильників, матеріалом виготовлення яких стануть хромована сталь з міддю і склом. Колористичній палітрі властиві яскравість, пронизлива чистота і різкі контрасти, інтенсивність кольору і гострота ритму. Протистояння чорного і білого, як основа колірної схеми, не втрачає актуальності, хоча монохромна гамма може розбавлятися яскравими і насиченими тонами.

Стиль арт деко в інтер’єрі рясніє дорогоцінними золотим і рубіновим, сапфіровим і смарагдовим. При оформленні спалень нерідко використовуються відтінки крему і шоколаду. Слонова кістка гармонійно поєднується з насиченими коричневими тонами, створюючи фантастичну колірну гру.

Особлива роль відводиться текстилю, і тут немає місця сільському ситцю і натуральному льону. Дорогий натуральний шовк, оксамитові і парчеві тканини, хутра з тафти ‒ ось що відмінно доповнює дзеркала, натуральне дерево і емаль, нагадує про вічне свято і розкіш.

На гладких дорогих тканинах обов’язково присутні графічні принти. Часто елементи декору мають контрастні орнаменти, створюючи загальну гармонійну картину. Їх можна зустріти на плитці, килимах, текстилі і шпалерах.

Сучасний варіант

Основною особливістю інтер’єру, крім розкоші, є комфортність. Уже в період зародження стилю технічні нововведення були достатніми для цього відчуття. Як використовувати арт деко в інтер’єрі квартир, витримавши баланс між комфортом, сучасністю і дотриманням цього специфічного напряму?

Не обов’язково створювати цілий ансамбль, досить виконати основні умови у вигляді кольорової гами, контрастності і симетрії, елементів екзотики і антикварних меблів. У декорі рекомендується використовувати рослинні і тваринні мотиви, кераміку і посуд в одному стилі, фарфор і статуетки.

Є можливість підкреслити стиль за допомогою інтер’єрних аксесуарів, які обійдуться набагато дешевше, ніж меблі. Це можуть бути постери із зображенням голлівудських зірок, кіноафіші, графіка з журнальними обкладинками та інше. Скульптури, маски, традиційні орнаменти Африки на тканинах теж допоможуть доповнити інтер’єр. Все можливо, якщо захотіти, ‒ навіть розкішний арт деко в звичайній квартирі!Наша компанія була  заснована в 2003 році. Наш основний девіз «Будуйте своє майбутнє з нами». Що це означає? На сьогоднішній день ми пропонуємо своїм клієнтам  професійний комплекс  послуг   будівництва житла , ремонту , проектування  житлового простору та дизайн інтер’єру. Ми намагаємось  щоб кожен з наших клієнтів отримав задоволення від ремонту разом з нами. Для цього працює професійна і злагоджена команда.

Зв’яжіться з нами

м. Львів, Кульпарківська 108 Телефон: 097-289-98-39 Email: kvdesigne@gmail.com
© Copyright 2014 - Студія дизайн інтер'єр Є. Кваші