Дизайн вітальні
01
Бер

Дизайн вітальні

Людину зустрічають по одягу, а квартиру – по вітальні. Ця кімната – візитівка господарів і тон усього інтер’єру. Виправдовуючи свою назву, вітальня приймає візити і покликана забезпечити гостей вищим рівнем комфорту.

Саме тому оформлення вітальні – відповідальне дизайнерське рішення.

Початок

Перш за все, слід вирішити, в якому стилі буде оформлена вітальня. У вашому розпорядженні абсолютно все – від витриманого європейського стилю до оформлення тропічного бунгало. Проте все ж краще буде, якщо вітальня виконана в гармонії з іншими кімнатами. Особливо якщо у вас квартира-студія. Тоді слід подбати про розумне зонування – як за допомогою декору та меблів, так і за допомогою колірних рішень.

Різноманітність варіантів

Невід’ємними атрибутами вітальні кімнати є м’які меблі (зазвичай це диван і хоча би двійка крісел), столик і книжкова полиця або стелаж. Якщо ваша вітальня є і їдальнею, слід виділити місце для такої зони.

Для вітальні краще вибирати нейтральні, не агресивні кольори і приділяти велику увагу колірним акцентам. У вітальні можна без обмежень розміщувати рослини, предмети декору і дрібнички.

Подбайте про правильне освітлення. Краще буде, якщо кімната висвітлюється відносно рівномірно, проте є варіанти в кількості світла у кімнаті. Приміром, зручним стане вимикач-реостат з регулятором яскравості світла.

Дрібниці

Складно передбачити все і відразу, проте у вітальні кімнати є одна міцна особливість. Тут має бути достатня кількість горизонтальних поверхонь. Місця для сидіння — вашим гостям; полиці, стелажі – не обов’язково величезний гарнітур на півкімнати. Просто саме у вітальні найчастіше залишають книги, документи і множин інших речей.

У дизайні вітальні доречними буде більшість відомих на сьогодні матеріалів. Якщо хочеться затишку – віддайте перевагу шпалерам теплого відтінку і м’якому ковроліну. Облаштовуєте ультрасучасну студію – до ваших послуг ламінат і декоративна кам’яна кладка. Головне – візуально уявляти остаточний результат.

Студия дизайна интерьера Евгения Кваши.