01
Бер

Дизайн кабінету — сучасні тенденції

У більшості людей саме слово «кабінет» асоціюється в кращому випадку з офісом, а то й з державною установою. Однак в останні роки робочі місця стали все частіше облаштовуватися в спокійній домашній обстановці. Це зробило дизайн кабінету дуже популярною темою обговорення. Розповідаємо докладніше, як облаштувати ваш власний робочий куточок вдома і в офісі.

Дизайн кабінету — цікаві рішення

Дизайн інтер’єру кабінету не повинен бути надто примітивним і нудним. Ми проводимо за робочим місцем третину свого життя, а тому вам варто зробити оформлення приміщення яскравим і нетривіальним. Підказуємо цікаві рішення дизайну робочого кабінету.

Дизайн інтер’єру кабінету

Для чого ховати утилітарні інженерні комунікації, якщо ви можете зробити їх основною прикрасою інтер’єру? У цьому випадку було прийняте рішення прокласти дроти в металевій трубі, яка надійно захистить їх від пошкодження. Її вивели на поверхню, а для створення оригінального образу додали лампи Едісона й навіть декоративний манометр. Це стало ідеальною «родзинкою» приміщення кабінету в стилі лофт.

Маленький кабінет

У невеликій кімнаті кабінет можна зробити багатофункціональним. Один з практичних та естетичних варіантів — поєднати робоче місце з косметичним столиком. Усі речі, які не потрібні зараз, ховаються в шафу чи шухляди. А важливі документи завжди знаходяться під рукою завдяки вертикальним поличкам. Це вдалий приклад дизайну домашнього кабінету, що підходить для малогабаритних квартир і приватних будинків.

ЖК Барселона

Цікавий дизайн кабінету також можна отримати, якщо поєднати елементи сучасного й класичного стилю. У цьому прикладі стіл залишився центральною частиною приміщення, але для нього було вибрано мінімалістичне оздоблення. Окрім того, робочу поверхню посунули до вікна й розширили, в результаті чого вона зайняла весь простір між стінами. Такий домашній кабінет вийшов дуже зручним й естетичним.

Який стиль інтер’єру обрати для кабінету?

Під час оформлення кабінету найчастіше вибирають один з двох популярних напрямків. Якщо ви любите класику, вам прийдеться до вподоби оздоблення приміщення в англійському стилі. Перш за все, це інтер’єр у темних тонах. Для кімнати підбираються масивні меблі з натурального дерева чи його якісної імітації. У домашньому кабінеті теж будуть доречно виглядати картини з природними чи морськими пейзажами.

Дизайн інтер’єру кабінету в класичному англійському стилі підкреслює важливість робочого столу, ставлячи його в центрі приміщення. Варто вибирати м’які меблі з текстильною оббивкою з велюру, сатину чи навіть натурального шовку. Гарним варіантом буде й шкіра, але її фактура подобається не всім.

Для тих, хто надає перевагу високим технологіям, ідеальним вибором буде кабінет у сучасному стилі. Його головна особливість — акцент на функціональності інтер’єру. У такому приміщенні немає зайвих прикрас — кожен елемент виконує певні задачі.

Інтер’єр кабінету, оформлений у сучасному стилі, наповнений плавно вигнутими лініями. У ньому майже неможливо знайти гострих кутів. І це не просто примха, а рішення, яке відповідає жорстким стандартам ергономіки. Подібний інтер’єр не відволікає вас від роботи, дозволяючи сконцентруватися на дійсно важливих речах.

На відміну від класики, сучасний стиль заохочує використання синтетичних матеріалів. Ідеальним вибором для оформлення робочого поверхні буде стільниця з ламінованого МДФ, акрилу чи навіть штучного каменю. Чудовим доповненням до такого інтер’єру також будуть меблі з пластику й металу. Ще одне цікаве рішення — комбінована оббивка крісла зі штучної шкіри та зносостійкої тканини.

Останнім часом став популярним мінімалістичний дизайн робочого кабінету. Слід зауважити, що це дуже широкий напрямок, який включає до себе багато стилів. Якщо ви обираєте європейський мінімалізм, ваш інтер’єр буде нагадувати кабінет у сучасному стилі з такими особливостями:

  • світлою кольоровою гамою;
  • переважним використанням натуральних матеріалів — соснової деревини, льняної тканини тощо;
  • великою кількістю природних аксесуарів — сухоцвітів, каміння, дерев’яних статуеток.

Дизайн інтер’єру кабінету в стилі східного мінімалізму — оригінальне рішення, яке виділить ваше робоче місце і зробить вас справжньою зіркою Zoom-конференцій. Він передбачає:

  • використання контрастних кольорів, наприклад, сірого й червоного, білого й темно-синього;
  • оформлення інтер’єру за допомогою екзотичних матеріалів — бамбуку, шовку тощо;
  • обов’язкове виділення окремої зони для комфортабельного відпочинку в кабінеті.

Дизайн кабінету в сучасному стилі — оформляємо різні приміщення

Дизайн маленького кабінету у квартирі

Для невеликої площі ідеально підходить сучасний стиль з його акцентом на функціональності. Подбайте, щоб кожну деталь такого інтер’єру можна було використовувати з максимальною користю. Наприклад, у столі має бути багато шухляд чи навіть відкидних поверхонь.

Інтер’єр кабінету в малогабаритній квартирі краще оформлювати у світлих кольорах. Вони створюють відчуття простору й свободи. У домашньому кабінеті також варто подбати про якісне освітлення, щоб підтримувати комфортні умови роботи.

Сучасний інтер’єр робочого місця в приватному будинку

Якщо обмежень за вільною площею немає, дизайн інтер’єру кабінету може виділяти в приміщенні кілька функціональних зон. Наприклад, це можуть бути окремі ділянки для роботи вдома, відпочинку в колі друзів, спокійної медитації, читання та перегляду новин. Такий кабінет теж буде багатофункціональним, але саме в ньому ви зможете досягти максимального зосередження.

Зазвичай інтер’єр кабінету адаптується під загальну стилістику оформлення будинку. Але, знову ж таки, ви можете вдатися до нестандартних рішень — зробити острівок класики посеред хай-теку чи навпаки. На відміну від робочого місця у квартирі, кабінет у будинку має бути вільним простором — не намагайтесь заповнювати його меблями.

Дизайн кабінету керівника в офісі — поради та правила

Оформлення такого приміщення вважається досить тривіальною задачею, однак і в ній є свої нюанси:

  • старайтесь наповнювати інтер’єр природним освітленням;
  • обов’язково виділяйте в кабінеті простору зону для приймання відвідувачів;
  • створюйте умови, які дозволять розслабитись на кілька хвилин посеред робочого дня. Наприклад, в інтер’єрі кабінету можна використати невеликий розкладний диван;
  • використовуйте невелику кількість аксесуарів. Вони мають робити дизайн кабінету більш різноманітним, але не відволікати увагу;
  • подбайте про приватний простір — робочий комп’ютер керівника не повинен бути видним іншим співробітникам.

Оформлення та декорування робочого кабінету

В оздобленні інтер’єрів дрібниці зазвичай мають великий вплив на загальну картину. Ось лише кілька прикладів, які продемонструють вам значення невеликих аксесуарів:

  • екзотичні сувеніри кажуть про пригодницький дух власника кабінету. Вони налаштовують відвідувачів на динамічні переговори, часом з неочікуваними результатами;
  • природні елементи в інтер’єрі на кшталт квітів, статуеток з натуральних матеріалів чи навіть пейзажних картин заспокоюють, допомагаючи зосередитись на творчій роботі;
  • аксесуари в стилі ар деко, хай-тек, лофт чи модерн роблять інтер’єр кабінету більш яскравим. Вони підвищують вашу активність і дозволяють викладатися на 100%.

Кабінет: дизайн для жінки й чоловіка

Звичайно, ми живемо в епоху, коли кожна людина має рівні права й можливості незалежно від статі. І все ж дизайн інтер’єру кабінету може суттєво відрізнятися залежно від того, хто саме буде в ньому працювати. Наводимо два приклади.

Кабінет для жінки

Інтер’єр кабінету для жінки частіше оформлюють у м’яких світлих тонах — рожевому, блакитному, бежевому, сірому тощо. Загалом такий напрямок дизайну схожий на європейський мінімалізм. Але в ньому будуть доречними яскраві аксесуари — такі, як великий килим з синтетичного хутра в нашому прикладі.

Кабінет для чоловіка

Кабінет для чоловіка краще оформити в темних кольорах, які символізують силу, надійність і стабільність. Для такого інтер’єру підійде класичний напрямок дизайну. Меблі у ньому мають бути масивними — особливо це стосується великої поверхні робочого столу. Аксесуари підбираються відповідно до стилістики інтер’єру — це можуть бути картини, старовинні мапи чи вінтажні фото.